DAJ COŚ INNEGO

Książka o zwierzętach

Pomóż rozwinąć pasję do zwierząt bez narażania obdarowywanego oraz zwierzęcia na przykrości i zagrożenia. Czytanie pomoże wykształcić dojrzałe i odpowiedzialne relacje ze światem zwierząt, co ułatwi podjęcie w pełni samodzielnej decyzji o adoptowaniu zwierzaka. A poza tym fantastycznie rozwija wyobraźnię, słownictwo i poszerza horyzonty!

Film dokumentalny o zwierzętach

Dobrym prezentem może okazać się film ilustrujący fascynujący świat zwierząt. Mogą to być zarówno dzikie stworzenia, jak i udomowione. Wspólny seans będzie rozrywką dla całej rodziny, a jednocześnie spełni funkcję edukacyjną i pogłębi pasję obdarowanego.

Pluszak lub zabawka interaktywna

Świetna alternatywa, która ucieszy młodszych miłośników zwierząt. Ani dzieci ani zwierzęta w ten sposób nie ucierpią. Pluszak może być wspaniałym towarzyszem przygód. Dodatkowo, zabawki w formie zwierzątek, szczególnie te interaktywne, będą też dobrym pretekstem do rozmowy, nauki odpowiednich zachowań wobec żywych istot i początkiem dojrzalszych relacji ze zwierzętami.

Paka dla bezdomniaka

Zamiast dawać zwierzę w prezencie, zrób prezent zwierzęciu! Paka dla bezdomniaka to akcja zbierania pieniędzy na pożywienie dla zwierząt w schronisku w Korabiewicach. Przekaż pięć złotych używając przelewu, karty kredytowej albo PayPala, a sponsorzy przemnożą pieniądze od Ciebie tak, że zwierzęta otrzymają pożywienie o wartości kilkukrotnie wyższej.

www.pakadlabezdomniaka.pl

Kalendarz Vivy!

Idealny prezent dla wielbiciela zwierząt. Patrząc na miłe dla oka zdjęcia zwierząt zdobiące karty kalendarza można pomyśleć o tym, że pieniądze ze sprzedaży wsparły kilkanaście organizacji, schronisk oraz grup wolontariackich działających na rzecz zwierząt w całej Polsce.

http://sklepik.viva.org.pl/kalendarz-wybierz-miska-2014-maja-ostaszewska-p-878.html